Geleceğiniz için NEÜ SEÇMEYİN!

Neden mi neü tercih edilmemeli? Önce eğitim fakültesinden başlayacağım. 

Kampüs adına bir şey yok. Fakültenin ortasında bir kantin var ömrünüz orda geçer. Orda da çoğu zaman oturacak yer bulamazsınız. Kütüphane diye yaptıkları bir şey var, kütüphane hariç her şeye benziyor. Böyle masalar Demir sandalyeler felan var ama kütüphane kesinlikle değil. Ve düzeni öyle ki kitap alıp çalışıp geri koyma şansınız yok kitabı üstünüze alıcaksınız sonra çalışmaya başlayacaksınız. Bir koridorda bir de üst katta birer kütüphane dedikleri bir şey var. İkisinin toplam kapasitesi 100 etmez. Aşağıda koridorda çalışmaya oturduysanız yandınız. Çünkü akşam beşe kadar o koridorda insan sesinden ders çalışamazsınız. Ses yapanlar mı yoksa koridora sözde kütüphane kuranlar mı suçlu bilmiyorum siz karar verin. Sınav zamanı her yer dolu. Neyse bir sınıfa felan geçiyim çalışıyım dediniz. Hop oda ne saat 5 olunca üniversite de sadece giriş ve çıkış kapıları kitlenmiyormuş. Onun haricinde her yer, bakın her yer kitleniyor. Amaç ne ben çözemedim. Kütüphane de ya da okulun her hangi bir yerinde internet kullanmak zulüm. Sözde uluslararası üniversite internet ağı yani eduroam var. Ama bunu bir kere bile düzgün kullanabilen bir öğrenci yok. Sonra mesela Fen fakültesi olarak bildiğimiz matematik fizik, biyoloji, istatistik gibi bölümlerim olduğu bir fakülte var. Ama bu üniversite de eğitim fakültesin de boş kalan sınıflara öğrenci yerleştirmekten ibaret fen fakültesi.  Yani ayrı bir fakülte felan kesinlikle yok. Ulaşım konusunda ise belki bu Konyayla ilgili ama Ulaşımı belki de ülkede görebileceğiniz en kötü şekilde yapılıyor. Anıttan eğitim fakültesi arası 3.5-4.5 km. Peki sizce bu mesafeyi otobüsle ve yürüyerek ne kadar sürede kat edersiniz? Sürekli yürüdüğüm ve erken derslerde otobüse bindiğim için ben diyim. yürüyerek yaklaşık 40 dk. Otobüsle ise en az 25 30 dakika. 4.5 km için çok iyi bir süre değil mi? Helal olsun valla bu Sistemi kurana. Çok üstün bir zeka ve yetenek gerektiriyor. Birde Konya da yaşayıp 4 numaranın çok dolu olduğunu ve yetersiz olduğunu, yetkililer hariç herkes biliyor sanırım ki, ben hiç bir önlem göremedim. Şimdilik eğitim fakültesinden bu kadar bahsedip, ufakça Köyceğiz kampüsüne gelelim. O kadar iyi bir kampüs ki tüm konya ayağınızın altınız da. Çünkü Konya da yapabilecekleri en yüksek yere yapmışlar kampüsü. Kışın otobüs belirli bir yere kadar götürür, sonrasında ise dağcı komanda gibi tırmanmanız gerekir. Ayrıca kampüsün etrafına akşam kurt iniyormuş öyle duydum. Çevre de ki tek canlı şey ise öğrenciler, otlar ve kurtlar.

 

Ya peki bu üniversitenin hiç mi iyi tarafı yok arkadaş? Demiş olabilirsiniz. Evet güzel bir yanıda var. Kilosundan şikayetçi olan arkadaşlar bu güzel haber sizin için. Günde sadece 1 öğün yeme hakkınız var. Bu sayede günde bir öğün yemek yiyip hızla kilo kaybına başlayabilirsiniz. Bu 1 öğün yemek ya Öğlen ya da akşam. Hatta bir ara birinci öğretimler sadece öğle yemeği seçebilirdi ama yaygara kopunca geri adım attılar bundan. Aslında biraz yönetimin üstlerine gitmek lazım ama kimse de cesaret yok. Kantinde 10 tane masayı birleştirip oturanlar, keşke üniversite için de bir şeyler yapsa. Mesela şöyle bir şey de var. Yemek yemek için kartına para yüklemen gerekiyor ya hani. Hah işte o karta para yüklemeye yarayan makine geçen hafta 9 yılın ardından üniversitemize artık geldi hayırlı uğurlu olsun. Üniversitemiz her zaman en son teknolojiden faydalanır. Daha da sanırım gelmemek için sebepler söylememe gerek yok arkadaşlar. Biz yandık gelecek nesiller yanmasın. Hiç bir bölümü tercih edilmeyince sadece 2-3 bölüm haricinde üniversiteyi komple kapatırlar. Geleceğiniz için NEÜYÜ seçmeyin. 

 

Ben daha çok konuşurum eğer fırsat verirseniz. 

-gariban

 

 

 

Stajyer Açıldı üzerinde 7 Nisan 2019 Genel.
Yorum Ekle
  • reklam
    Kyk yurtları ve üniversite arası mesafeden de bahsetseydiniz keşke.

    Stajyer üzerinde 18 Temmuz 2019 cevapladı.
    Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.